29 stycznia, 2022

so5

Porady dotyczące wyboru barwy podkładu do twarzy

Wim Hof

Porady dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany rejon  i sądzisz, że nigdy nie nauczysz się go prawidłowo robić? Miast od razu zakładać własną klęskę, rozpocznij praktykować, bo to właśnie praktyka tworzy eksperta. A ten typ makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, jak już opanujesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu tylko kilku minut – i to nawet podczas jazdy pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednak nieco czasu na te ćwiczenia. Jeśli trzymasz pomadę albo cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeżeli za kilka minut musisz wyjść do pracy albo na uczelnię. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy zasiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jakie wrażenie robią twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz nauczyć się zaznaczać ich naturalny zarys i generalny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednak zanim zabierzesz się za nabywanie i testowanie owych wszystkich produktów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu opanowywać. Na malowanie przyjdzie jeszcze czas, a początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz również nakładać na brwi małą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik robienia makijażu brwi jest natomiast tak wiele. Trudno rzec, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i stwierdzić, jaka technika jest dla ciebie najlepsza. Sprawdź też rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się jedynie do tradycyjnej kredki. Przypuszczalnie dużo fajniejszy wynik osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz włoski pomadą w ciemniejszym kolorze.

Barwa podkładu

Jednym z poważniejszych błędów w kwestii makijażu jest stosowanie podkładu o niedopasowanej do cery barwie. Chcąc osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, musimy dużą wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie zastosujmy się do poniższych porad, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Nim jednak zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu ustalić jej ogólny rodzaj. Wyodrębniamy trzy zasadnicze typy cery. Są to:cera sucha, tłusta i mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Przeważnie jest ich kilka albo kilkanaście do wyboru, dlatego każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz winnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli wszelako już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, ażeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest weryfikować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół mają one żółtą tonację. Świetnie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, bowiem one jedynie uwydatnią defekty naszej cery.

You may have missed