28 stycznia, 2022

so5

Niezwykłe cechy lawendy

 Co sprawiło, że lawenda stała się tak popularna na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim urodne kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą korzystnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które szukają naturalnego środka na uspokojenie, tudzież ci, którym życie utrudniają przykre kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach skórnych.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się świetnie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są doskonałym dodatkiem do dań mięsnych, ich obecność niejednokrotnie uwzględniają też przepisy na zupy oraz potrawy rybne. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin pochodzących z regionu Morza Śródziemnego. Dzisiaj jej uprawy napotkać można w nieomalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła gigantyczną popularność jako flora lecznicza.

You may have missed